9 листопада 2018 року в м Пхеньяні (КНДР) пройшла церемонія святкування 100-річчя від дня народження засновника таеквон-до генерала Чой Хонг Хі.    

Близько тисячі людей з усього світу взяли участь в цьому культовому заході.    

У складі делегації Федерації таеквон-до (ІТФ) України були Президент Національної Федерації Потернак В.Н. і Голова тренерської ради, старший тренер Національної збірної Дубцов В.М.    

За багаторічну активну роботу з розвитку таеквон-до (ІТФ) в Україні, керівництвом ІТФ, заслужено було присвоєно 8-й дан майстерської ступені чорного поясу Дубцову Володимиру Михайловичу.    

   

З чим його від щирого серця вітаємо!    

Напередодні цього заходу відбулася зустріч Президентів Міжнародної федерації таеквондо (ITF) Професором Рі Ен Соном і Всесвітньої федерації тхеквондо (WT) Доктором Чоу Чунг Воном, на якій було прийнято рішення про створення спільного комітету для об'єднання таеквондо. У тексті угода була прописано наступне:    

УГОДА (переклад)    

«Виражають одностайне бажання представників федерацій ITF і WT об'єднання Таеквон-До і прагнуть до його однаковому розвитку у Міжнародна федерація Таеквон-до (ITF) і Всесвітня федерація Таеквон-до (WT) підписали в Пхеньяні, в столиці Корейської Народно-Демократичної Республіки, угоду про наступне:    

1 ITF і WT започаткують спільний комітет для об'єднання Таеквон-до і ухвалять рішення про його назві, на основі консультацій між двома Федераціями, в грудні 2018 року.    

2 ITF і WT проведуть різні заходи для об'єднання Таеквон-до.    

2.1 ITF і WT докладуть спільних зусиль для демонстрації Таеквон-до в Китаї, Росії, Швейцарії, Сполучених Штатах Америки та Японії по різних приводів, включаючи 32-і Олімпійські Ігри. З цією метою ITF і WTF дозволяють спільному органу провести консультації щодо створення спільного навчального центру для поступової уніфікації спільного виступу.    

2.2 ITF і WTF докладають зусиль до того, щоб на експериментальній основі провести міжнародний турнір, керуючись, відповідно, турнірними правилами обох Федерацій.    

2.3 ITF і WT повинні упевнитися, що сертифікати на Дан, суддівські сертифікати та інші сертифікати перехресно визнаються федераціями і спортсмени Таеквон-до з обох Федерацій можуть брати участь в визнаних один одним турнірах, а також в Чемпіонатах світу і Чемпіонатах континентів.    

2.4 ITF і WT повинні активно співпрацювати один з одним, щоб Північна і Південна Кореї спільно зареєстрували Таеквон-До в ЮНЕСКО.    

3 Для здійснення вищевикладеного, ITF і WT повинні збирають не менше одного разу на місяць в узгодженому місці для консультації і вирішення відповідних питань і утримуватися від будь-яких дій що суперечить цією угодою.    

Президент ITF і Президент WT будуть часто зустрічатися один з одним, проводити консультації з питань створення спільного комітету, по практичних питань процвітання і розвитку Таеквон-до та з питань прийняття необхідних для цього заходів. »    

Від імені ITF Президент Професор Рі Ен Сон    

Від імені WT Президент Доктор Чоу Чунг Вон    

2 листопада 2018